Lydekų nerštas

12127

Lydekų nerštas prasideda anksti pavasarį, kai nuo ežerų ir upių nutirpsta ledas.

lydeku nerstas

Lydekos lytiškai subręsta maždaug tik trečiaisiais ar ketvirtaisiais savo gyvenimo metais. Ir tik tada lydekos tampa pasiruošusios neršti. Tiesa, patinai subręsta šiek tiek greičiau, nei patelės.

Lydekų nerštas prasideda anksti pavasarį, kai nuo ežerų ir upių nutirpsta ledas.

Nors įprastai lydekos gyvena pavieniui, tačiau neršto metu, renkasi nedidelėmis grupėmis, po 4-6 individus, ir išplaukia į pakraščius, dažniausiai į apsemtas pievas ir seklias įlankėles arba į griovius ar migruoja į kitas savo mėgstamiausias neršto vietas, savo vandenyse.

lydeku nerstas1

Atplaukę į neršto vietas, lydekų patinai ir patelės plaukioja šalia vienas kito. Patinai vilioja pateles išleisti savo kiaušinius.

Patinai išleidžia debesis sėklinio skysčio, vadinamo “pieniais”, taip didinant galimybes apvaisinimui.

Lydeka gali padėti tarp 25,000 iki 225,000 kiaušinių.

Kiaušiniai pridėti prie ar ant augmenijos, ir priklausomai nuo vandens temperatūros, gali būti bet kur nuo dviejų iki keturių savaičių, kol išsirita jaunikliai. Patelėms jaunikliai nerūpi, jos palieka teritoriją iškarto po kiaušinėlių padėjimo.

Po neršto, lydekos pradeda puotauti. Jos gali valgyti žuvis, kurios yra jų burnos dydžio, įskaitant lydekų patinus. Kadangi lydekos po neršto yra ant tiek alkanos, žvejojant iškart po neršto yra didelė tikimybė pagauti itin didelę lydeką.

lydeku nerstas2

Dėl lydekų neršto, lydekas draudžiama žvejoti nuo vasario 1 d. iki  balandžio 20 d.. (remiantis žvejybos taisyklėmis)

nerstas lydeku